Książki dark fantasy warte polecenia

Świat współczesnej literatury ma czytelnikowi bardzo wiele do zaoferowania. Gdybyśmy mieli wskazać jeden gatunek, który w ostatnim czasie zalicza się do grona topowych i najchętniej czytywanych, to na pewno możemy wymienić tutaj fantasy.

Jest to gatunek, który swoje korzenie ma w twórczości takich autorów jak Tolkien czy słynni Bracia Grimm. Twórca „Władcy Pierścieni” stworzył niezwykle złożone, wielopoziomowe uniwersum, które stało się wzorcowym dla dziesiątek innych autorów, także tych piszących współcześnie.

Z kolei bajki stworzone przez Wilhelma i Jacoba Grimmów są zdaniem wielu znakomitym przykładem wczesnej literatury fantasy, która dziś definiowana jest jako baśnie. Dość powiedzieć, że dzieła niemieckich twórców nie stronią od bardzo dosadnych, naturalistycznych opisów, a nierzadko możemy znaleźć w nich elementy horroru i mroku, które niekoniecznie pasują do świata literatury dziecięcej.

Właśnie takie akcenty stanowią jeden z motorów napędowych dark fantasy, a więc specyficznej gałęzi fantasy, w której nie brakuje mrocznych, chwilami przerażających akcentów. W księgarni raczej bez problemu znajdziemy książki z nurtu dark fantasy, które cieszą się znakomitymi recenzjami oraz sporym uznaniem ze strony czytelników.

„Zmrok” Tima Lebbona, „Córka Ciemności” pióra Mandy Roth czy „Dwie Karty” autorstwa Agnieszki Hałas – to zaledwie pierwsze z brzegu przykłady, których jest znacznie więcej. Osoby, które lubią takie mroczne opowieści z elementami horroru z całą pewnością mogą znaleźć wiele ciekawych pozycji – także w księgarniach internetowych, gdzie asortyment jest siłą rzeczy najszerszy.