Książki filozoficzne, które warto przeczytać

Ilu ludzi interesuje się filozofią? Z całą pewnością nie należy ona do dziedzin, które rozpalają zbiorowy umysł. Można w zasadzie powiedzieć, że filozofia ciekawi jedynie stosunkowo wąską grupę odbiorców, jednakże to w zupełności wystarczy, aby w sprzedaży pojawiały się książki dla kobiet o takiej właśnie tematyce.

Poza tym niektórzy autorzy starają się wnieść filozoficzne koncepcje pod strzechy i tworzą takie pozycje, które usiłują prezentować te specyficzne zagadnienia w stosunkowo lekkostrawnej formie. Możemy wówczas mówić o tym, że książka filozoficzna ma szansę na komercyjny sukces.

Przykładem książki filozoficznej, które wspięła się wysoko na listy bestsellerów w wielu krajach na świecie jest „Świat Zofii”. Powieść napisana przez norweskiego autora Josteina Gaardera przedstawia meandry filozofii w ramach powieści fantastycznej, co dla milionów czytelników okazało się być wyjątkowo atrakcyjne.

Tytuł odniósł spektakularny sukces nie tylko w Skandynawii, ale również w Niemczech czy Japonii. Co ciekawe, cały czas pojawiają się nowe wydania, a książka sprzedaje się nieźle.

Osoby, które chcą lepiej poznać zagadnienia związane z filozofią mogą sięgnąć również po klasyczne działa myślicieli starożytnych, na przykład Arystotelesa czy Platona. Są one dostępne nie tylko w postaci tradycyjnych wydań drukowanych, ale również jako e-booki – zwykle całkowicie bezpłatne.

Z pewnością jeśli ktoś zechce poznać lepiej świat filozoficznych koncepcji, rynek wydawniczy go nie rozczaruje. To gratka zarówno dla osób, które z filozofią mają kontakt chociażby z racji studiów, jak i dla tych, które zwyczajnie chcą poszerzyć wiedzę o świecie.